Wszystko o iniekcji ciśnieniowej

Co jest najczęstszym powodem występowania w budynkach wilgoci? Otóż najczęstszym powodem jest brak odpowiednio wykonanej izolacji lub jej brak w ogóle. Jeśli nie ma w budynku izolacji poziomej i pionowej, możemy być absolutnie pewni, że nasze ściany będą przemakały. Jeżeli już jednak coś takiego się przydarzy, jedynym ratunkiem jest iniekcja. Jedną z bardzo często stosowanych jej form jest iniekcja ciśnieniowa.
Iniekcja ciśnieniowa wykorzystywana jest do osuszania murów od kilkudziesięciu lat. Wciąż jednak udoskonala się materiały w niej wykorzystywane, dzięki czemu jest ona coraz lepsza i coraz bardziej skuteczna. Iniekcja chroni mury domu przed pojawieniem się bardzo niebezpiecznego grzyba, który stanowi bardzo duże zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Bardzo trudno jest się go pozbyć, a ściany nim zaatakowane, w ogóle nie chcą współpracować. Iniekcja ciśnieniowa sprawia, że woda nie jest podciągana z gruntu do murów, poprzez co są one po prostu bardziej suche, zdrowsze. Warto wiedzieć, ze takie mury nie wymagają tak częstych odnowień, ale najbardziej istotne jest to, że znacznie zmniejszają się utraty ciepła z naszej nieruchomości.

Izolacja ciśnieniowa ma dwie odmiany: izolacje wysokociśnieniową oraz izolację niskociśnieniową. Ta drugą wykonuje się wtedy, gdy chcemy wyeliminować kapilarne podciąganie wody w murze poprzez przeponę poziomą. Ten rodzaj iniekcji może być wykonywany nawet w tych murach, które są całkowicie przemoknięte. Z pewnością jest to jedna z cech wyróżniających iniekcję ciśnieniową (dla porównania, w iniekcja grawitacyjna nie może być wykonywana w murach mokrych).

Iniekcja ciśnieniowa budwod.eu/oferta/izolacje-cisnieniowe idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie są aktywne przecieki – wykonuje się ją od wewnątrz. Polega ona na wykonaniu specjalnych otworów, przez które zostaną wciśnięte specjalne płynne materiały, których zadaniem jest uszczelnienie muru. Zostają tu wykorzystane bardzo specjalistyczne materiały, które dodatkowo uzupełniają wszelkie rysy i inne niedoskonałości.