Elewacja drewniana niepowtarzalny wiejski klimat

Współcześnie można odnieść silne wrażenie, że w jakimś stopniu powracamy do natury zarówno pod względem prowadzonego stylu życia, jak i budownictwa. Coraz częściej można spotkać się z promowaniem ekologicznego trybu życia, dbania o swoje otoczenie i ochronę środowiska. Biorąc pod uwagę panujące trendy, chcemy otaczać się na co dzień czymś, co kojarzymy z naturą i powrotem do jej ustalonego porządku. Z tego też powodu coraz częściej w nowym budownictwie spotykana jest elewacja drewniana. Nie wspominając oczywiście, o rosnącej popularności domów całkowicie zbudowanych z drewna, których mikroklimat jest niezwykle zdrowy, w szczególności dla osób będących astmatykami czy alergikami. Jakby nie było, drewno od niepamiętnych czasów stanowiło główny materiał budulcowy. Co prawda w ostatnim czasie zastąpione zostało przez murowane i syntetyczne materiały, jednak jak widać, nasz wewnętrzny głos ciągle każe nam powracać do sprawdzonych i naturalnych rozwiązań. Taka elewacja drewniana nie tylko zapewnia poczucie harmonii i typowo wiejski klimat, który kojarzy się z takimi pojęciami jak sielskość i piękno otaczającej przyrody, ale coraz częściej jest niezwykle elegancką i nowoczesną instalacją, nadająca budynkowi oryginalnego i wysmakowanego designu.

Jakie drewno na elewacje

Niezwykle interesującym zjawiskiem na rynku jest rosnąca oferta drewna egzotycznego, którego poszczególne gatunki świetnie się sprawdzają nawet w naszych zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Piękne barwy cedru czerwonego czy innych oryginalnych i egzotycznych drzew znajdują szerokie zastosowanie w zewnętrznych elementach wykończeniowych. Czasami spotykane są kompozycje łączące kilka różnych gatunków drzew.

Taka elewacja drewniana jest naprawdę wyjątkowo i imponująca. Jedynym jej minusem jest wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę trwałość większości egzotycznych drzew, jest to inwestycja na bardzo długie lata. Nie zmienia to faktu, że nasze rodzime drzewa takie jak sosna, świerk czy modrzew także świetnie nadają się na elewację zewnętrzną i równie dobrze wyglądają.